kondiční trenér

reference

S Michalem spolupracuji již několik let bez jakéhokoliv nadsazení jej považuji za nejlepšího kondičního trenéra v České republice. Vím, že toto prohlášení je kontroverzní, nicméně si za ním pevně stojím, bez ohledu na to, co si myslí někteří jeho kritici. Důvodem je fakt, že Michal jako jeden z mála opravdu pochopil fyziologický význam slova kondice. Navíc dokázal tyto principy plně implementovat do tréninku a to je na našich zeměpisných šířkách opravdu raritní. Nesklání se před politicky korektními vztahy a nedělá kompromisy, tak aby se stal oblíbencem či získal lukrativního zákazníka. Na druhou stranu je velice pokorný před úrovní (ne)znalostí, kterou má a trvale se vzdělává a studuje. Proto jej považuji za nejlepšího. Široko, daleko.

MUDr. Jiří Dostal

sportovní lékař, fyziolog a vedoucí lékař Centra sportovní medicíny

S Michalem spolupracuji uz více jak 8 let. V prvních letech naší společné cesty mi velice pomohl dostat se po úrazu zpátky do plnohodnotného života a to i toho sportovního. Již tenkrát odvedl skvělou práci a to jsem ještě netušil, jaký obrovský kus cesty v následujících letech ještě ujde díky své píly, motivaci a poctivému přístupu ke každému klientovi, kterého dostane do péče. Dnes je Michal mým dlouholetým klientem v rámci mentálního koučování, mým kolegou v expertní skupině komplexní péče o vrcholové sportovce a manažery, mým kondičním trenérem, který mě i po padesátce udržuje ve skvělé kondici – ale především je mým vzácným přítelem, na kterého se mohu jako na člověka vždy naprosto spolehnout.

Petr Žídek

Exekutivní/psychologický kouč, sportovní psycholog, somatický psychoterapeut

Když jsem poprvé Michala potkal a oslovil mě, bylo to v roce 2014, tak jsem si myslel, že je to jen další z “fitnesáků”. Řekl jsem si, že to zkusím, neměl jsem co ztratit. Musím ovšem říct, že jsem moc spokojený, jelikož se cítím v dobré kondici. Určité věci se mi zdají díky tomu lehčí než dřív. I s přibývajícím věkem 😉 Samozřejmě to není vždycky úplně snadné a človek se musí pořádně kousnout, aby trénink zvládl. Tím jak na sobě Michal neustále pracuje a zdokonaluje se ve svém oboru, tak mě to baví a má mou plnou důvěru. Je super, že tréninky během sezóny dokáže naplánovat a přizpůsobit tak, že to není ani málo ani moc a je to šité na míru každému z nás. Prodlužuje mi kariéru, jelikož bych se sám nepřinutil takto trénovat. Občas mě dost ser….. ale to je jen skrz trénink 😉

Jakub Klepiš

hokej

S Michalem spolupracuji už 2 roky a můžu říci, že jsem naprosto spokojený s jeho prací. Díky němu jsem se naučil správně dýchat při záteži a posunul mou fyzickou stránku na další level. Dřive jsem si myslel, že mě posune dál zvedání železa. Až díky Michalovi jsem zjistil, že je pro mě kromě síly, důležitý i rozvoj dynamiky a dodávky kyslíku. Naučil mě udržovat se a zlepšovat i během sezóny. Určite bych nebyl tam kde jsem, kdybych nepracoval s Michalem.

Tomáš Hyka

hokej

U Michala Břetenáře trénuji druhý rok a přestože se sám živím jako trenér (kickboxu a MMA), tak jsem se nestačil divit, jak moc se teorie i praxe natrénování kondice posunula a co vše je s tím spojené. Jak a proč je důležitý náš dech v závislosti na srdečním tepu by mi bez Michalova neustálého připomínání (čti buzerace) asi ani nedošlo 😉

Nikdy jsem se necítil tak skvěle fyzicky připraven, jako za poslední rok a půl a taky jsem nikdy asi netrénoval tak efektivně, za což jsem mu vděčen a nikdy bych ho neměnil (ikdyž si to obden na tréninku říkám 😉 Vím, že to co dělá, má smysl a žije pro to. Je mi ctí spolupracovat s takovým člověkem, protože obětoval (doslova) svůj osobní život nám sportovcům, kterým svým Know-how občas i zachrání život (nalezení aritmie)..

Petr "PÍNO" Ondruš

MMA

Tréninky s Michalem Břetenářem mi změnily život i pohled na můj sport. Když jsem přišel za Mišákem, měl jsem před těžkým titulovým zápasem. Při vstupním zátěžovém testu jsme zjistili, že mám problém se srdcem a mám nejspíš srdeční arytmii. Byl to pro me šok, jelikož jsem předtím prošel několika vyšetřeními. Měl jsem dvě možnosti, řešit svůj zdravotní stav hned, nebo věřit Michalovi a na operaci jít až po zápase. Já samozřejmě zvolil druhou variantu a věřil Mišákovi. Trénovali jsme a Michal dokazál něco neuvěritelného. Díky jeho tréninkům, kdy monitoruje průběh celé zátěže a ví kdy už to nemá efekt, mi dost možná zachránil život. Srdce jsme posílili natolik, že operace nebyla potřeba. Další na čem jsme museli hodně pracovat,bylo navýšení dechového objemu, jelikož moje kapacita byla 30% pod normou. Zhruba po měsíci práce s dechovým trenažerem jsem cítil obrovský progres jak v tréninku kondice, tak při tréninku boxu. Nyní mě Mišák připravuje na další zápas a má mou plnou důveru. Ikdyž pod ním trenuji o polovinu méně než dřív, mám kondici jako nikdy předtím. Má můj obrovský obdiv a respekt, je mi ctí být pod jeho křídly.

Vladimír Říha

box